top of page

plant nutrients

Resim1.png

Bitkisel kökenli, bitkiye yönelik, doğal gübre.

PLANTA MASS topraktan çok az yıkanan  tamamen eriyebilir bileşenlerden oluşan bir  gübredir. Hızlı bir değişimle, toprağın  verimliliğini ve yapısını iyileştirir. Stabil bir  humus meydana getirir.

Resim2.png
indir.png

Kullanım Kılavuzu

Meyve bahçelerinde bitkilerin aktif olmadığı sonbahar ve kış döneminde dekara 10-15 litre PLANTA MASS toprağa karıştırılarak uygulanabilinir.

 

Sebze üretim alanlarında fide dikim öncesi dekara 15 - 20 litre PLANTA MASS toprağa karıştırılarak uygulanabilinir.

Tarla bitkilerinde ekim öncesi dekara 10 - 20 litre PLANTA MASS toprağa karıştırılarak uygulanabilinir.
Uygulama olanagi bulunursa çıkış öncesi de olabilir. PLANTA MASS Hızlı bir değişimle, toprağın verimliliğini ve yapısını iyileştirir. Stabil bir humus meydana getirir. PLANTA MASS topraktan çok az yıkanan tamamen eriyebilir bileşenlerden oluşan bir gübredir. Topraktaki mikrobiyal kökenli organik azot ve çözünebilir nitratlarin dönüşümü için PLANTA MASS'ın içindeki organik madde çok aktif bir mikrobiyolojik ortam oluşturur. Bitki atıklarının ve samanlann hızlı parçalanmasını sağlar. PLANTA MASS, bitkisel kaynaklı humik ve fulvik asitlerden oluşan, düşük pH'a sahip bir üründür. PLANTA MASS, bitkilerin ilk çıkışları veya şaşırtlımalarını takip eden ilk bir hafta içerisinde uygulandığında kök oluşumunu hızlandırır, bitkiye yüksek oranda enerji verir.

setologo-w.png
bottom of page